Świadoma pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na zdrowym i promiennym wyglądzie cery. Peeling medyczny to polecana przez kosmetologów metoda, która zapewnia efekt odmłodzenia, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, redukuje drobne zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum i jest odpowiedzialna za ujednolicenie kolorytu skóry. Peeling chemiczny to kontrolowane złuszczanie naskórka, dzięki któremu dochodzi do oczyszczenia skóry.
Peelingi medyczne – jak działają?
Kiedy złuszcza się martwy naskórek – cera odzyskuje blask. Co jest tego powodem? Wspomniane działanie złuszczające zapewnia odnowę komórkową i rozjaśnienie przebarwień. Zabieg ten spłyca również drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe oraz pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry. Kto powinien zdecydować się na peeling chemiczny?
Do wskazań zaliczamy:
- starzenie się skóry,
- zmniejszające się napięcie skóry,
- przebarwienia (posłoneczne, hormonalne, pozapalne, plamy soczewicowate, piegi),
- nadprodukcję łoju,
- zaskórniki,
- trądzik pospolity,
- trądzik różowaty,
- zmiany potrądzikowe (płytkie blizny zanikowe, przebarwienia pozapalne),
- rogowacenie przymieszkowe twarzy, kończyn górnych i dolnych,
- rozstępy.
Złuszczanie samej warstwy rogowej naskórka określa się złuszczaniem kosmetycznym i tylko tego rodzaju zabiegi mogą być wykonywane przez kosmetologa.
Po zabiegu potrzeba od 2 do 3 dni na regenerację skóry. Natomiast głębsze peelingi chemiczne (w przypadku skóry z dużymi zmianami posłonecznymi, zmarszczkami lub bliznami) potrzebują tygodnia do regeneracji.
Podczas procesu odnowy pacjent nie odczuwa bólu. Skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jak po oparzeniu słonecznym. Czasem odczuwalne jest niewielkie pieczenie i swędzenie skóry. Ostatni etap to napięcie skóry. Działanie peelingu przyczynia się do złuszczania. Gdy ten proces się zakończy, cera stanie się wypoczęta, promienna i widocznie rozjaśniona.
Zalecenia po zabiegu:
- konieczne jest używanie kremów z filtrem (minimum SPF 50) i kremów z alfa-hydroksykwasami podtrzymującymi uzyskany efekt oraz zapobiegającymi wtórnemu pogrubieniu warstwy rogowej naskórka,
- stanowczo zabrania się ekspozycji na promieniowanie UVA i UVB (słońce, solarium) przez 4 tygodnie,
- nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka,
- należy dbać o optymalne nawilżenie skóry,
- makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
- skórę myć łagodnym płynem dedykowanym pielęgnacji skóry twarzy.
Częstotliwość zabiegów:
Zabiegi tego rodzaju wymagają serii powtórzeń w odstępach dwóch lub czterech tygodni. Często zalecamy terapię łączoną np. z mezoterapią (tzw. mezopeel) i to podczas jednej wizyty lub naprzemiennie na kolejnych wizytach.
Zalety peelingu medycznego
Zabieg ten ma wiele korzyści dla kondycji skóry oraz jej wyglądu. To bezpieczny sposób, by przywrócić cerze dawny blask oraz zredukować niedoskonałości. Regularnie wykonywany peeling chemiczny pozwala zapanować nad produkcją sebum, wyeliminować zaskórniki, zmniejszyć zmarszczki oraz przebarwienia.
Kiedy widoczne są efekty peelingów medycznych?
Efekty peelingów medycznych są widoczne w niedługim czasie od wykonania procedury. W tym przypadku najważniejsza jest powtarzalność. Dlatego też po serii wizyt w gabinecie kosmetologicznym zauważymy znaczną poprawę jakości skóry, zmniejszenie niedoskonałości, spłycenie zmarszczek i wyrównanie kolorytu cery.
Z jakimi zabiegami łączyć peelingi medyczne?
W zależności od rodzaju cery i problemów dermatologicznych, lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiedni preparat, by efekt kuracji był satysfakcjonujący dla pacjenta. Peeling medyczny można połączyć z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej, co wzmocni efekt kuracji i przyczyni się do wniknięcia substancji aktywnych w głąb skóry.
Konsultacja z wybranym kosmetologiem pozwoli na podjęcie najskuteczniejszych kroków w celu przywrócenia napięcia skóry oraz redukcji zmian trądzikowych i innych przypadłości.
Cennik - Peelingi medyczne
PRX T33 (1 ampułka)
Retix C (twarz)
BioRePeel CL3