Nowoczesna kosmetologia oferuje wiele rozwiązań pozwalających na zmianę wyglądu i kondycji skóry. Odpowiednio dobrane zabiegi pobudzają procesy regeneracyjne i mogą też działać przeciwstarzeniowo. Metodą, z której warto skorzystać w sytuacji, gdy szukamy sposobu na wygładzenie skóry oraz jej odmłodzenie, jest peeling laserowy. Ile dni po zabiegu widać pierwsze efekty? Jak należy się przygotować do procedury?
Kiedy warto wykonać peeling laserowy frakcyjny?
Resurfacing to peeling laserowy. Na wykonanie zabiegu warto zdecydować się z końcem lata i w sytuacji, gdy skóra staje się zwiotczała oraz wyraźnie zmęczona. Wszelkie przebarwienia, blizny, bruzdy, blizny potrądzikowe i zmarszczki są wtedy znacznie bardziej widoczne. Efekt ten jest spotęgowany przez fotostarzenie się skóry, które przybiera na sile w letnim okresie.
Dlatego wraz z nastaniem jesieni, gdy intensywność promieniowania ultrafioletowego słabnie, warto wykonać serię zabiegów frakcyjnych. Zaletą zabiegu jest uzyskanie zadowalającego efektu ujędrnienia skóry oraz jej wygładzenia.
Zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem resurfacingu laserowego przyczynia się do zwiększenia gęstości skóry i poprawy jej kondycji. Znikają również poszerzone pory, a koloryt skóry zostaje ujednolicony. W efekcie zauważalne jest odzyskanie młodzieńczego blasku oraz świeżości.
Peeling laserowy powoduje złuszczenia naskórka. Proces ten trwa około tygodnia. Pierwsze efekty zabiegowe widoczne są już po kilku dniach. Zanim to jednak nastąpi skóra może być zaczerwieniona i nieco podrażniona. Od razu po zabiegu rozpoczyna się proces gojenia i tworzenia nowego naskórka. W celu zwiększenia efektów zabiegowych zaleca się wykonanie serii peelingów laserowych.
Krótko o peelingu laserowym frakcyjnym
Jest to bardzo nowoczesna metoda, która opiera się na działaniu innowacyjnych głowic frakcyjnych. Warto podkreślić, że terapia laserem frakcyjnym jest jeszcze bezpieczniejsza niż peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Nie narusza bowiem skóry właściwej.
W trakcie zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń, które powstają w wyniku działania wiązki laserowej. W zależności od potrzeb może zostać wybrana jedna z trzech wersji resurfacingu, mianowicie: lekkie złuszczanie, średnie złuszczanie oraz głębokie złuszczanie. Zatem jak wybrać dla siebie odpowiedni wariant?
Lekkie złuszczanie polecane jest osobom, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy. Ten typ zabiegu wykonywany jest w kilku modyfikacjach, dzięki czemu możliwe jest również pobudzenie produkcji kolagenu. Warto podkreślić, że lekkie złuszczanie oddziałuje minimalnie ablacyjnie na skórę i wymaga bardzo krótkiego czasu regeneracji.
Na czym polega zabieg średniego złuszczania z użyciem frakcyjnego peelingu laserowego? Efekt tego zabiegu jest znacznie bardziej widoczny niż ten obserwowany w przypadku lekkiego złuszczania.
Głębokie złuszczanie to najbardziej intensywna postać resurfacingu laserowego. Skóra przez pierwsze dni jest zaczerwieniona, jednak po tygodniu objawy ustępują. Tak intensywna terapia zapewnia uzyskanie pożądanego efektu i bardzo dużej regeneracji skóry.
Laser frakcyjny ma za zadanie uszkodzić tkankę nabłonkową i ją odparować. Reakcja fototermiczna podczas zastosowania lasera doprowadza do pobudzenia produkcji kolagenu i odbudowy komórkowej, zatem pełni funkcję naprawczą. Pacjent w trakcie procedury może czuć dyskomfort, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu obszar, który ma zostać poddany działaniu lasera zostaje pokryty maścią przeciwbólową.
Pierwsze efekty i liczba zabiegów
Pierwszy efekt złuszczenia pojawia się dopiero po 2 do 5 dni od zabiegu, co przekłada się na dłuższy okres rekonwalescencji.
Warto zdecydować się na serię od 3 do 4 zabiegów (w odstępach od 3 do 4 tygodni). Wówczas proces kontrolowanego usuwania wierzchniej warstwy skóry przyniesie znacznie widoczniejsze rezultaty. Ważne jest, by w trakcie terapii stosować się do zaleceń przedstawionych przez kosmetologa. Należy używać do codziennej pielęgnacji kremu z filtrem SPF 50, ponieważ w tym okresie skóra jest niezwykle narażona na powstawanie przebarwień.
Po wykonaniu resurfacingu laserowego nie należy też przez minimum 4 tygodnie korzystać z innych zabiegów medycyny estetycznej (zwłaszcza peelingów chemicznych).
Zabieg peelingu – przeciwwskazania
Peeling laserowy daje możliwość odbudowy skóry i poprawy jej kondycji. Nie każdy jednak może z tego zabiegu skorzystać. Istnieją przeciwwskazania, które wykluczają szansę przeprowadzenia procedury u pacjenta. Zanim więc dojdzie do serii zabiegów złuszczających za pomocą światła lasera, niezbędne jest wykluczenie ewentualnych przeszkód. Należą do nich:
- stosowanie preparatów i leków fotouczulających,
- choroby skóry: AZS, łuszczyca, bielactwo, opryszczka,
- ciąża i karmienie piersią,
- zaburzenia odporności organizmu,
- stany zapalne i bakteryjne skóry,
- fotodermatozy,
- nowotwory,
- epilepsja,
- choroby zakaźne.
Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza kwalifikację i ocenia, czy pacjent może skorzystać z usługi, dlatego o wszystkich problemach zdrowotnych należy opowiedzieć specjaliście. Dla własnego dobra i bezpieczeństwa.
Peeling laserowy frakcyjny w Medessence
W naszej nowoczesnej placówce Medessence w Warszawie wykonujemy szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. W ofercie uwzględniliśmy również wspomniany peeling laserowy frakcyjny, który wyróżnia się wysoką skutecznością. Każdy zabieg wykonywany jest z zachowaniem najwyższych standardów obsługi, aby klient poczuł się komfortowo.
Warto skontaktować się ze specjalistą, by zaplanować swoją metamorfozę i zatroszczyć się o wygląd skóry. Skuteczny peeling laserowy pozwala na wyrównanie kolorytu oraz rozjaśnienie skóry i redukcję przebarwień.